برگزیدگان ششمین دوره جشنواره ملی حرکت

+iphone 6 & iphone 6


+iphone 6 & iphone 6

آیفون ۶

آیفون ۶ زیباترین آیفونی است که تا امروز معرفی شده، حتی می‌توانیم آن را از جمله زیباترین گوشی‌های موجود در بازار بدانیم. ما رنگ مشکی گوشی را در اختیار داشتیم.قسمت جلوی گوشی تماما توسط صفحه نمایش ۴٫۷ اینچی آن اشغال شده است، در زیر این صفحه نمایش سنسور اثر انگشت قرار دارد که مانند نسل‌های قبلی کارآیی آن بسیار خوب است و از تمام جهات اثر انگشت را تشخیص می‌دهد. در بالای این صفحه نمایش خروجی صدای مخاطب به همراه دوربین دوم و سنسورهای نور و مجاورت قرار دارند.

آیفون ۶ را یکی از خوش دست ترین گوشی‌های بازار می‌دانیم، این امر به لطف لبه‌های گرد گوشی و بالانس خوب وزن در تمام قسمت‌های آن به دست آمده است.

آیفون ۶ در مقایسه با آیفون ۵s یک گوشی بزرگ است، اما این بزرگ بودن آزار دهنده نیست، گوشی به خوبی در کف دست جای می‌گیرد و اگر اندازه دست‌های شما متوسط باشد شاید بتوانید با انگشت شست خودتان به قسمت‌های بالایی گوشی نیز دسترسی پیدا کنید.

البته اگر دست‌های کوچکتری نسبت به اندازه معمولی داشته باشید می‌توانید از ویژگی Reachability استفاده کنید. با این ویژگی جدید که در اپل برای اولین بار در آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس از آن استفاده کرده، با دوبار لمس سنسور اثر انگشت صفحه نمایش به سمت پایین خواهد آمد تا بتوانید به مواردی که در بالای صفحه هستند به راحتی دسترسی پیدا کنید.

همانطور که گفتیم دکمه پاور از بالای گوشی به سمت راست آن منتقل شده، شاید این موضوع در ابتدا کمی برای کاربران قبلی آیفون آزار دهنده باشد اما راه حل بسیار خوبی برای گوشی‌های با صفحه نمایش بزرگ است.

بزرگترین مشکل در طراحی آیفون ۶، دوربین آن است که لنز آن از قاب پشتی بیرون زده، این موضوع باعث می‌شود که آیفون ۶ نتواند بر روی سطح صاف بدون هیچ مشکلی قرار بگیرد.

 

اگر بخواهیم به یک جمع بندی برسیم باید بگوییم که آیفون ۶، خوش دست ترین و زیباترین گوشی آیفون است که تا امروز دیده‌اید، این گوشی علاوه بر اینکه در خانواده خود زیباترین است، در بین دیگر گوشی‌های بازار نیز به خوبی خود را نشان می‌دهد و خودنمایی خواهد کرد. اگر ظاهر گوشی تنها علت انتخاب یک گوشی برای شما است آیفون ۶ بهترین انتخاب خواهد بود.

آیفون ۶ پلاس

گوشی آیفون ۶ پلاس صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی دارد که از صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی گلکسی نوت ۳ کوچکتر است اما ارتفاع آن از نوت ۳ بیشتر و عرض آن کمتر است، ضخامت آیفون ۶ پلاس نیز به طور محسوسی کم است و تنها ۷٫۱ میلیمتر ضخامت دارد.همین ضخامت کم باعث شده که اپل نتواند دوربین را به صورت کامل در گوشی جای دهد و دوربین کمی از قاب پشتی بیرون زده است، به همین خاطر اگر آیفون ۶ پلاس را از قسمت پشتی بر روی سطحی صاف قرار دهید مانند نسل‌های قبلی آیفون به صورت کامل بر روی سطح صاف قرار نخواهد گرفت.

اما شاید مهمهترین تفاوت این نسخه از آیفون با نسخه‌های قبلی این باشد که دکمه پاور از قسمت بالای گوشی به سمت راست آن منتقل شده است، شاید برای یک گوشی با اندازه بزرگ قرار گرفتن دکمه در کناره‌ها یک مزیت به حساب بیاید اما اگر شما از کاربران آیفون باشید و گوشی قبلی شما هم آیفون بوده باشد این جا به جایی علاوه بر اینکه شما را در ابتدای کار کمی سردر گم خواهد کرد، باعث می‌شود در هنگام عکس گرفتن با گوشی در حالت افقی کمی با این دکمه به مشکل بر خورد کنید تا زمانی که به استفاده از آن عادت کنید.

در قسمت پایین گوشی جک ۳٫۵ میلیمتری هدفون در کنار درگاه شارژ و اسپیکر قرار دارد، سوراخ‌های اسپیکر از نسل‌های قبلی بزرگ تر است و دیگر طراحی قرینه را در اینجا نمی‌بینیم. قرار گرفتن اسپیکر در پایین گوشی بهتر از این است که اسپیکر در پشت آن قرار گرفته باشد. اگر چه اگر اسپیکرها در بالا و پایین صفحه نمایش قرار بگیرند (مانند HTC One M8 و Sony Xperia Z3) بهترین حالت را خواهند داشت.

آیفون ۶ پلاس به خوبی در دست شما جای می‌گیرد، زیرا لبه‌های گوشی گرد هستند و علاوه بر این ضخامت آن کم است اما کار کردن با یک دست به هیچ وجه با آن امکان پذیر نیست، زیرا به هیچ عنوان انگشت شست شما به قسمت‌های بالایی گوشی نخواهد رسید که این موضوع یکی از معایب گوشی‌های با صفحه نمایش بزرگ است، اگر شما از کار کردن گوشی با دو دست مشکل دارید این گوشی نمی‌تواند برای شما مناسب باشد. علاوه بر اینکه به راحتی نمی‌توانید با یک دست با گوشی کار کنید، حمل گوشی نیز کار زیاد آسانی نخواهد بود و شاید در جیب شما به راحتی جای نگیرد.

apple iphone 6 plus 3 +iphone 6 & iphone 6

iphone1c 970 +iphone 6 & iphone 6

iphone6 box space gray 2014 +iphone 6 & iphone 6

 

 

منبع +

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر